Konto bankowe za darmo

zostań w domu i skorzystaj

z promocji całkowicie online !

Santander Bank logo

Santander Bank - Konto Jakie Chcę

Szczegółowe informacje na temat konta bankowego

Santander Bank (dawniej BZ WBK): Konto Jakie Chcę to oferta, którą można elastycznie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Możesz wybrać wszystkie te usługi, których aktualnie potrzebujesz. Wszystko po to, aby konto spełniało wszystkie Twoje wymagania. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany usług – konto zmienia się razem z Tobą. To zupełnie nowy system bankowości.

 

Konto Jakie Chcę niesie za sobą wiele korzyści. Klient bezwarunkowo otrzymuje:

 

 • bezpłatne prowadzenie konta
 • bezpłatne wypłaty w bankomatach Santander Bank
 • bezpłatne wypłaty z pozostałych bankomatów korzystając z BLIKa
 • bezpłatne przelewy internetowe ELIXIR
BZ WBK - konto jakie chcę - za 0 zł

Poza tym klient ma do wyboru, aż siedem dodatkowych usług z których może ale nie musi skorzystać. Dlatego właśnie konto to jest “jakie chcę” bo możesz mieć dodatkowe usługi ale nie musisz – wybór zależy właśnie od Ciebie. Część usług jest płatna a u części z nich trzeba spełnić określone warunki. Przyjrzyjmy się dokładnie co i za co możemy otrzymać do tego konta bankowego.

 

Poniższe usługi dodatkowe możesz mieć zakładając Konto Jakie Chcę:

 

 1. Chcę wypłacać gotówkę w kraju – wszystkie wypłaty środków w bankomatach Santander Bank kosztują 0 zł bez żadnych warunków i dla każdego – to już wiemy. Jeśli natomiast chcesz wybierać pieniądze za pośrednictwem innego bankomatu, to jest właśnie pakiet dla Ciebie. Za 7 zł miesięcznie (bo tyle będziesz musiał płacić co miesiąc za ten pakiet) masz zagwarantowany pakiet nielimitowanych wypłat na terenie całej Polski z jakiegokolwiek bankomatu. Jest to idealna sprawa gdy nie mamy w pobliżu bankomatu Santander Bank bądź wypłaty pieniędzy robimy w różnych miejscach.

 

Nadmieńmy tutaj od razu: nie aktywując tego pakietu koszt każdej wypłaty pieniędzy z bankomatu poza siecią Santander Bank będzie nas kosztował odpowiednio:

 • 0 zł – jeśli nie mamy ukończone 26 lat
 • 5 zł – jeśli mamy 26 lat lub więcej

Jak widać mając powyżej 26 lat opłaca się aktywować ten pakiet za 7 zł gdy robimy miesięcznie minimum 2 wypłaty gotówki z bankomatów poza siecią Santander Bank.

 

 1. Chcę płacić niższe rachunki – wybierając tę usługę otrzymasz co miesiąc zwrot 1% wartości opłaconych rachunków. Wystarczy, że zgłosisz do banku swoje faktury za prąd, gaz, Internet, telefon, telewizję. Możesz zaoszczędzić do 25 zł miesięcznie gdyż taki limit ma ta usługa.

 

Aby jednak otrzymać te 25 zł co miesiąc będziemy musieli mieć tych rachunków na kwotę 2500 zł co staje się niemal nierealne patrząc na rachunki przeciętnego Kowalskiego w Polsce.

 

 1. Chcę skuteczniej oszczędzać – usługa automatycznego oszczędzania jest idealna dla osób, które chcę zaoszczędzić nieco większą kwotę pieniędzy. Jeśli na Konto Systematyczne (dodatkowe konto oszczędnościowe przy koncie osobistym) regularnie będzie wpływać stała kwota (minimum 20 zł), to zyskasz wyższe oprocentowanie 1,5% (zamiast standardowego 0,4%). Dodatkowym atutem jest fakt, że w razie potrzeby możesz wybrać zgromadzoną gotówkę i nie stracisz przez to odsetek.

 2. Chcę taniej podróżować – to świetna oferta dla wszystkich miłośników zagranicznych wojaży. Dzięki tej usłudze możesz ograniczyć niepotrzebne wydatki, a także zaoszczędzić pieniądze na następne wyjazdy. Używając karty World MasterCard za granicami kraju unikniesz opłaty za przewalutowanie gotówki. Ponadto, otrzymasz darmowe ubezpieczenie podróżne. W przypadku dłuższych wyjazdów najlepiej dokonać zakupu waluty w kantorze Santander, gdyż oferuje on wyjątkowo korzystny kurs. Nie zapomnij również o karcie do konta walutowego.

 3. Chcę kupować jeszcze korzystniej – to genialna oferta dla wszystkich miłośników zakupowych okazji. Korzystając z karty kredytowej 1/2/3 dostaniesz zwrot za zakupy w całej Polsce (1% za zakupy spożywcze, 2% za zakupy na stacjach benzynowych, 3% za wydanie pieniędzy w restauracjach). Roczny taki zwrot to kwota do 760 zł. Jeśli wydasz zbyt dużą kwotę, nie musisz się martwić. Kartę możesz spłacić w dogodnym terminie na preferencyjnych warunkach kredytowania.

 4. Chcę tanio wypłacać gotówkę za granicą – podczas zagranicznych podróży zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale również czas. Nie będziesz już przemierzać kilometrów w poszukiwaniu bankomatu, w którym najkorzystniej wypłacisz gotówkę. Pakiet nielimitowanych wypłat za granicą kosztuje 15 zł i obejmuje okres 10 dni. Wystarczy aktywować go przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu będziesz móc wypłacać pieniądze za granicą w każdym bankomacie – tyle razy, ile będzie potrzeba – bez obaw o koszt przewalutowania.

Problem jaki tu widzimy to wyjazdy zagraniczne na okres dłuższy niż 10 dni. A przecież teraz pełno takich dwutygodniowych ofert w biurach podróży. Wychodzi na to że w takiej sytuacji trzeba będzie taki pakiet aktywować 2 razy (?!) aby móc wypłacać za granicą pieniądze po 10 dniach podróży. To trochę droga sprawa bo 30 zł wydać na taki pakiet…

 

 1. Chcę dopasowanej karty – to znakomita oferta dla osób, które preferują zapłatę kartą za zakupy. Dokonując minimum 5 płatności miesięcznie, kartę masz za 0 zł. Możesz również otrzymać zwolnienie z opłaty miesięcznej, jeśli wydasz powyżej 500 zł miesięcznie. To dobra rozwiązanie dla osób, które dokonują wyłącznie większych zakupów za pomocą karty. Jeśli nie opowiadają Ci dwie powyższe opcje, możesz ustawić opłatę 3 zł miesięcznie za kartę debetową i nie martwić się o to ile transakcji wykonałeś kartą lub na jaką kwotę. Wszystko zależy od Ciebie – ustawiasz kartę po swojemu.

 

A więc opłata za kartę to:

 

 • 0 zł – jeśli wydamy nią miesięcznie 500 zł lub zrobimy 5 transakcji w miesiącu
 • 5 zł – jeśli nie wydasz 500 zł miesięcznie kartą ani nie wykonasz nią 5 transakcji
 • 3 zł – jeśli zdecydujesz się na stałą opłatę za kartę

Konto Jakie Chcę możesz założyć zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i w dowolnej placówce banku Santander Bank. Jeśli posiadasz już konto w tym banku, możesz dokonać jego szybkiej zmiany na Konto Jakie Chcę. Możesz to zrobić poprzez zalogowanie się do swojej bankowości internetowej Santander Banku (zakładka: OFERTA BANKU) lub udając się do wybranego oddziału banku.

Jeśli nie posiadasz żadnego konta w Santander Bank, to możesz założyć go poprzez m.in.:

 

 • wizytę w dowolnej placówce banku
 • za pośrednictwem Internetu (złóż wniosek o konto na stronie https://santander.pl )
 • za pośrednictwem telefonu komórkowego (złóż wniosek w aplikacji Santander mobile)
 • przez infolinię 19999 (złóż wniosek u doradcy)
 • w bankowości internetowej Santander Bank (zakładka OFERTA BANKU)

Santander Bank Konto Jakie Chcę to bardzo korzystna oferta, która zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Oczywiście każda oferta ma swoje plusy i minusy. Poniżej zostało przedstawione zestawienie podstawowych zalet i wad omawianego konta.

Zalety

 • bezpłatne prowadzenie konta
 • bezpłatne przelewy internetowe
 • bezpłatne wypłaty gotówki w bankomatach Santander Bank a w pozostałych BLIKiem
 • nowoczesna aplikacja mobilna
 • możliwość zwrotu 1% za rachunki (maksymalnie 25 zł miesięcznie/300 zł rocznie)
 • możliwość wykupienia pakietów nielimitowanych wypłat z dowolnego bankomatu w Polsce lub za granicą
 • możliwość szybkiego i bezproblemowego przekształcenia posiadanego konta w Santander Bank (dawniej BZ WBK) na Konto Jakie Chcę

Wady

 • opłata za sprawdzenie konta w bankomacie
 • relatywnie niskie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
 • stosunkowo duży koszt wypłaty gotówki w oddziale
 • płatne standardowe wypłaty gotówki z innych bankomatów niż Santander Bank (dla osób, które przekroczyły 26 rok życia)

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o